indonezja

SIEDEMNAŚCIE TYSIĘCY WYSP MILION ŚWIATÓW

Zobacz niesamowite atrakcje Indonezji i odkryj z nami miejsca, które pasują do Twojej duszy.
W naszej ofercie posiadamy pakiety wycieczek dopasowane do oczekiwań różnych klientów. Od komfortowego zwiedzania urokliwych miejsc, po bardziej aktywne formy wypoczynku, kończąc na wielodniowych ekstremalnych wyprawach.

nasza oferta

Organizujemy wycieczki i nurkowania w całej Indonezji. 

Poniżej przedstawiamy naszym zdaniem najciekawsze propozycje na spędzenie niezapomnianych chwil podczas wakacji w Indonezji, skupiając się głównie na wyspie Bali i jej okolicach. Oferta jest na tyle zróżnicowana, że nie jesteśmy w stanie przedstawić wszystkich opcji i możliwości jakie daje ten niesamowity region świata. Uwzględniając to, że każdy ma inne zainteresowania i wyobrażenia na temat swojego wypoczynku, do każdej osoby/grupy podchodzimy bardzo indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia pełnej oferty oraz ustalenia ewentualnych szczegółów.

Atrakcje turystyczne

Tarasy Ryżowe

Tarasy ryżowe są utożsamiane z Bali, gdyż stanowią dominującą część tutejszej scenerii. Hodowla ryżu na tej wyspie sięga czasów neolitu. Strome góry i głębokie wąwozy utrudniają hodowanie mokrego ryżu, więc Balijczycy rozwinęli skomplikowany system tarasowych pól ryżowych, zarządzany przez tzw. SUBAK czyli wspólnotę dzielącą wodę.

Świątynie

Świątynie na Bali są zwykle spokojne i opuszczone. Jedynie podczas festiwali i religijnych rocznic przekształcają się w miejsca o  wielkiej aktywności. Podczas takich imprez często odbywają się tradycyjne występy taneczne, walki kogutów, a nawet hazard. Ich liczba przekracza 10.000 i jest tutaj wszystko, od maleńkich świątyń do wielkich kompleksów świątynnych.

Plaże

Plaże na Bali rozciągają się od białych, piaszczystych wybrzeży otoczonych palmami na południu wyspy, takich jak Kuta, Nusa Dua i Sanur, po strzeżone przez klify ukryte brzegi Uluwatu, Dreamland i Bingin. Występują tu również uderzające czarne piaski na północnej i zachodniej linii brzegowej, z sennymi, spokojnymi zatoczkami pomiędzy nimi.

polecamy

TARASY RYŻOWE

Ryż jest głównym posiłkiem Balijczyków, a Indonezja jest jego trzecim co do wielkości producentem. Zbiory odbywają się co trzy miesiące w związku z czym, ryż sieje się tutaj aż 4 razy w roku.

Aktywny wypoczynek

Park Słoni

Jest niewiele miejsc na świecie, gdzie w tak pięknych okolicznościach przyrody można obcować oko w oko z tym majestatycznym stworzeniem. Park Słoni na Bali jest jednym z takich miejsc.

Małpi Las Ubud

Małpi Las leży w wiosce Padangtegal w Ubud i jest  postrzegany przez jej mieszkańców jako ważne centrum duchowe, gospodarcze, edukacyjne i konserwatorskie dla wsi. Można zobaczyć tu około 700 małp żyjących w swoim naturalnym środowisku.

Przejażdżka Konno

Przeżyj romantyczne chwilę z ukochaną osobą jeżdżąc konno po jednej z nadmorskich  balijskich plaż. Zachód słońca, plaża, szum fal… i piękne chwilę spędzone z najbliższą osobą w towarzystwie przepięknych koni, na długo pozostaną w Twojej pamięci.

polecamy

SŁONIE

Jedyny dedykowany Elephant Park na Bali, gdzie można zobaczyć, poczuć, kąpać się, myć, jeździć i karmić słonie pośród bujnych tropikalnych ogrodów botanicznych.

ekstremalne wyprawy

Wulkany Java

W całej Indonezji znajduje się około 400 wulkanów z czego aż 127 aktywnych, około jednej trzeciej wszystkich aktywnych wulkanów na świecie. Podczas  naszego dwudniowego wypadu klimatyzowanym autem na wyspę Java, wespniemy się na dwa z tamtejszych wulkanów – Bromo i Ijen.

Pulina Swing Ubud

Usytuowany w Ubud Bali Swing to dość nowy i specyficzny plac zabaw dla dorosłych, który na swoim terenie posiada wiele gigantycznych huśtawek. Niektóre z nich sięgają nawet 78 metrów nad ziemią co nie tylko sprawia, że Twoje serce pompuje krew z ogromną szybkością, ale również zapewnia Ci spektakularne widoki na dżunglę i płynącą bezpośrednio pod nią rzekę.

Lot Helikopterem

Przeżyj zabawę i adrenalinę w jednym. Lot  pięciogwiazdkowym helikopterem  Airbus Eurocopter B2 z klimatyzacją, luksusowym skórzanym wnętrzem i najnowocześniejszym wewnętrznym i zewnętrznym systemem kamer, zapewniającym pasażerom usługi niespotykane dotąd na Bali. Możliwe transfery z lotnisk, zorganizowane trasy i zwykły charter.

polecamy

WULKANY NA JAVIE

W całej Indonezji znajduje się około 400 wulkanów z czego aż 127 aktywnych, około jednej trzeciej wszystkich aktywnych wulkanów na świecie.  Organizujemy dwudniowe wyprawy na niektóre z nich.